28 Ağustos 2012 SalıPilli Bebek - Olan Biten

Ne zamandır yazmıyorum bir şeyler. Bir şarkı paylaşayım dedim. Bilen bilir Pilli Bebek'in ne kadar kaliteli bir grup olduğunu. Her ne kadar çok klişi tarafından keşfedilmemiş olsa da piyasadaki en iyilerden biri. Hoş, çok kişinin bilmemesi işime gelir. En azından boku çıkmaz. Boku çıkacaksa da ben çıkartırım, her yerde görmem.

Grup aslında yağmurlu akşamüstleri, balkonda ya da camda tercihe göre çay ya da kahve içerken, yine tercihe göre yanında sigarayla katık edip dinlenilecek şarkılar yapıyor. Yani tadından yenmiyor. Öyle ki, şu yaz günlerinde bile dinleseniz havanın serinlediğini hissedersiniz.

Ama bu şarkı, yani Olan Biten, öyle değil. İzninizle bu şarkı üzerinde de bi fantezi yapayım.

Bu şarkı tam olarak sıcak yaz günlerinde, akşam üstleri, dışarıda işinizi bitirip eve kendinizi zor attıktan sonra biraz dinlenip yorgunluğunuzu geçirmenizin ardından "Eh, internete gireyim o zaman, madem yapacak bir şey yok" demenizin ardın açacağınız en makul şarkıdır. Şarkının kademeleri var mesela. Önce normal bir giriş yapıyor. Biraz müzik, ısınmak için, sonra hafiften söze giriyor. Buralarda sakinsiniz tabi dinlerken. Ama sonra "Aklıım başımaa geeldiii..." diye bir giriyor ki, neşeniz yerine geliyor. Hatta elinizde olmadan eşlik ediyorsunuz. Şarkıyı dinlendiriyor tabi arada hep aynı tempoda gitmiyor. İşte o dinlendirme arası da kahve yudumlama arası oluyor. Sonra yine tempo, yine neşe, yine keyif, yine coşku.

Vel hasıl kelam, dinleyin, çok güzel şarkıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder